15 komentářů u „4. shromáždění SVJ

 1. Netopejl

  dne 31.5.2011 od 19 hodin se bude konat schůze výboru. Tato schůze není uzavřena a přijít může kdokoliv z vlastníků. Schůze se koná v prostorách nádražní restaurace u nádraží Libeň.

  osobně bych byla ráda kdyby tam přišli všichni ti kteří zde kritizují výbor, aby viděli, že se nedloubeme v nose ani tam nechlastáme, ale skutečně se pracuje.

  Lenka Sjatkovská

 2. Anonymous

  nechápu, že se nemohu zeptat na jednu jedinou věc, zda je platným členem výboru, když uplynulo funčkní období a co řeší výbor, který nemá platné členy? je s tím nějaký problém?

  podle mě je to věcné a neemotivní

 3. -vv-

  Nedokážete si veřejně přístupné informace najít sám/sama? Když si přečtete stanovy a zápis v rejstříku (obé veřejně přístupné na internetu), zjistíte, že se nemusíte ptát na to, co si můžete zjistit, a co je dokonce i zodpovězené pod jiným článkem.

 4. Netopejl

  Vezmu to popořadě. Chyba výboru je tak, že nebyla provedena změna v OR – uznávám. Proč to nebylo uděláno včas je z několika důvodů. Pan Valenčík oznámení o zmnách zasla, bylo nám to vráceno k přepracování. To už proběhlo a čeká se na zápis změny, než to OR zpracuje. Uděláno včas to nebylo z toho důvodu, že výbor primárně řeší z našeho pohledu důležitější věc – reklamace. Ty byly na Projekt Harfa zaslány včas v termínu, do kdy se reklamace mohly uplatňovat. Znamenalo to ovšem projít celý dům, sepsat je dohromady aby to mělo „štábní kultůru“ a všechny právní náležitosti určené zákonem. Projekt Harfa některé závady odstranil, ke zbylým nám poslali své stanovisko – v podstatě více jak polovinu nám zamítnuli, popřípadě nám oznámili že závady byly odstraněny. Výbor byl nucen projít znovu celý dům, celé to překontrolovat a sepsat stanovisko s čím souhlasíme a s čím ne a to jim zaslat zpět. Pak se dlouze licitovalo o tom, co je a co není závada a na co nárok máme a na co ne. Protože výbor spolu se správcem Angels Group trval na svém, že závady nebyly odstraněny tak jak mají být a že na některých zamítnutých reklamacích trváme, tak se opět licitovalo s Projektem Harfa, zda to uznají či ne. Protože toho většinu neuznali, tak jsem já našla právní poradnu která se spory u developerských projektů zabývá a pan Valenčík s touto právní poradnou několikrát konzultoval osobně, telefonicky a prostřednictvím emailu další kroky které máme učinit. Tyto výbor provedl a dostal odpově´d od Projektu Harfa, že reklamace některé uznávají některé ne. Např. Protékání vody v garážích – velký problém, to samé atrium, které se nám ale snad už konečně blíží k dořešení. Další problémová reklamace spodní vzlínání vody v domě přes sklepy atd. je to více bodů a u zásadních výbor zvažuje, zda při dalším odmítnutí Projektem Harfa bude řešit reklamace soudní cestou či ne. Ono to skutečně není až taková legrace a je to táhlé a zdlouhavé. Výboru ovšem připadá důlkežitější zajistit aby se dům vlivem vlhkosti nerozpadl než papírování. Třeba vám to všem připadá jako výmluva – což předpokládám, že tu opět někdo napíše, protože výbor je fuj, nicméně důležitější je aby dům fungoval a vydržel se co nejdéle nerozpadat než nějaký papír (alespoň z mého pohledu vlastníka), protože každý vlastník v tomto domě má ve své nemovitosti uloženy peníze – a nemalé. Předpokládám, že si každý z nás bude hájit investované peníze, já alespoň ano, nejsem tak bohatá abych si koupila byt v domě, který se rozpadne a bylo mi to jedno.
  Pan Voříšek s p. Halíkem velmi aktivně pracují na kompletaci kalkulací a zajišťování dalších informací a nabídek co se zabezpečení domu týká, protože to je také neopomenutelná součást ochrany investic nás všech. Nikdo nechce bydlet v domě, kde je 2x do roka vykraden a nebo mu je rozebráno auto nebo ano????

 5. Netopejl

  Dětské hřiště – doneslo se ke mně, že si někteří vlastníci chtějí na zahrádce udělat dětské hřiště na vlastní pěst -co k tomu dodat? Hřiště bylo dloženo z důvodu finanční náročnosti projektu zabezpečení domu. Pořízení hřiště má i své právní aspekty – pro případ úrazu, revize apod. Utvořila se tu skupinka lidí kteří si hřiště chtějí udělat sami na své náklady – prosím. Co když já kolem sebe mám skupinku lidí kteří tam chtějí mít altán s vyzděním grilem a co když pejskaři utvořili skupinu že na zahrádce chtějí mít cvičák pro pejsky? Každý si tam uděláme svoje a budeme se hádat, že můj gril čoudí na pejskaře a psi že běhají přes dětské hřiště kde jsou malé děti. To bude krása.Už se na to těším.

  Shromáždění bylo v minulém roce odloženo na tento rok právě z důvodu neucelených nabídek na projekt zabezpečení domu, protože kdybychom předložili na shromáždění neucelený návrh nemohlo by se nic odhlasovat a pokud by se něco odhlasovalo nebylo by to k ničemu protože by to bylo pouze částečné a dočasné řešení, které by se nám spíš prodražilo než vyplatilo.
  Mohla bych dlouze pokračovat o dalších věcech. Např. tříděný odpad – byly vyrobeny informativní cedule které jsou umístěny u nádob na směsný i tříděný odpad. Výsledek? U Papírového konterineru je napsáno aby lidé krabice před vhozením do konteineru rozebrali a dávali je tam placaté, aby se tam vešlo více odpadu – Výsledek??? 0, NIC. Konrténě o víkendu musel můj partner vlézt do konteineru a krabice sešlapat, protože tam byly 4 krabice a víc se tam nevešlo vůbec nic. To samé s platy, je tak těžké pet lahev zmáčknout? Není. Dělají to lidé? nedělají. A tak je to se vším. Opakovaně žádám městský úřad – odbor životního přostředí aby nám přidělili další popelnici na papír, bohužel zatím bez úspěchu – rozpočet je vyčerpán. A tak alespoň skládat odpad tak aby se ho vešlo co nejvíce dokud neuspějeme – zrovna včera jsem jim posílala žádost, tak jsem zvědava jak to dopadne, jestli uspějeme a dostaneme další konteiner.¨

 6. Netopejl

  Je toho skutečně hodně. Z mého pohledu čelna výboru se opravdu dělá dost věcí a proto mě dokáže naštvat, když pak čtu že jsme na hov… Ono je totiž uděláno a rozděláno sposta věcí které prostě nejsou vidět. Ano chyba výboru je že to netroubí do světa, protože kdyby o tom vlastníci věděli co všechno je třeba co je rozděláno, co je hotovo a co se ještě dělat bude, tak by pochopili že to není jen tak a protože to neví kritizují. Ono je jedno kdo v tom výboru bude Pepík, Honza nebo Vašek – myslím si že to bude pořád stejné, protože jsou prostě věci které se udělají ale vidět nejsou. Důležité je aby ve výboru byl někdo kdo má zájem a nějak se přičiní a rozhodně tam není jen proto že za to má nějaký příjem.

  Já klidně řeknu, že za půl roku jsem dostala cca 5 800,- a rozhdoně to nejsou peníze bez kterých bych umřela, vydělám si víc než slušně prací. Ale pokud místo práce 3 dopoledne strávím nějakým vyřizováním a večer pak smolím zápisy nebo sedím na schůzi a nebo píšu maily – tak když si to spočítám, tak se mi to ani nezaplatí, ale to mi nevadí, jsem ráda že mám tu možnost v domě něco ovlivnit a nějak se podílet. To jen pro ty kteří se ohání tím, že výbor je placen.

  Je toho daleko více ale to bych tu zahltila web, kdo chce má můj kontakt k dispozici, může mi napsat email, oidpovím ve chvíli volna. I tak pochybuju že to někdo udělá, protože to tu píšu za celou dobu existence webu ať už nového či starého asi po 10té a dosud nenapsal nikdo.

  Lenka Sjatkovská

 7. Anonymous

  Díky za informace, tohle mi chybělo, měli byste to zveřejňovat častějc, aby jsme to věděli. Jen mi není jasný, jak Halík může chránit zájmy baráku proti Projektu Harfa (reklamace), když on je ve výboru právě za projekt Harfa:

  v rejsříku je:
  předseda: PROJEKT HARFA s.r.o.
  pověřený zástupce: Martin Halík

  Není to konflikt zájmů?

  Petr, 5c

 8. Anonymous

  No mě by moc zajímalo proč trvá kompletace nabídek na zabezpečení domu více jak rok. tohle jsem už četli před rokem. omlouvám se, ale přijde mi to jak z kopíráku-že jste naklikla text z minulého roku. přesně tohle se psalo před rokem. přece neděláme zabezpeční pro RFE. z mého pohledu vidím problém v tom, že je vidět málo faktických výstupů a zlepšení v našem domě.druhá věc je, že výbor sám nejde příkladem – viz OR, zápisy, shromáždění nebo nevyparkované auto VČESu při úklidu garáží atd.

  tomáš, 5c

 9. Anonymous

  a ještě jedna věc. prostě si nedovedu představit jak to vypadá na výboru s panem Halíkem. Pan Halík jako, že souhlasí za SVJ podat reklamaci, že je oprávněná a pak ji za projekt harfa odmítne jako neoprávněnou. omlouvám se, ale mě tohle nepřijde úplně normální. jaký je to na to Váš názor, jak toto vnímáte?

  tomáš, 5c

 10. Netopejl

  kompletace cenových nabídek a projektu trvá tak dlouho kvůli několika důvodům. Ne všichni osolovení dodavatelé poslali kompletní nabídku. Po shromáždění na kterém jsme vyslechli mnoho připomínek k zabezpečení jsme byli nuceni zadání změnit a rozšířit o nabídku na kamerový systém. Tento požadavek byl znovu rozeslán a čekalo se na zpětnou odezvu od oslovených dodavetelů. Každému to trvalo jistou dobu, bylo třeba se s nimi několikrát sejít a ukázat jim dům a naše konkrétní představy, to zajišťoval pan Voříšek, p. Halík, p. Slavíček. Po delší době se nám sešly nabídky, některé byly vráceny k přepracování s požadavkem na snížení ceny. Po obdržení přepracovaných nabídek nebyly všechny dle naší představy a proto se vracely k přepracování celkem 3x, abychom se dostali na co nejnižší ceny. Pánové Voříšek a Halík také zjiš´tovali technické možnosti a ceny pro případ, že by muselo dojít k výměně hlavních vjezdových a výjezdových vrat do garáží (výměny z důvodu časté poruchovosti) i na toto jsou nabídky co by to asi tak stálo a zvažuje se, zda to vlastníkům předložit ke schválení či ne, zda se vůbec taková úprava garáže má realizovat. Bohužel ne všichni dodavatelé jsou v dodání cenových nabídek rychlí, ono to asi nevyžaduje jen udělat kalkulaci, ale také podle projektové dokumentace vykoumat jak to udělat aby byl do domu proveden co nejmenší zásah, jak vést technicky napájení zabezpečení a jiné podobné technické okolnosti kterým já jako žena mnoho nerozumím, nicméně chápu že to není jen namontovat kamery. V souvislosti s kamerovým systémem bylo třeba udělat i registraci SVJ na Úřadu ochrany osobních dat kterou jsem již zařídila a certifikát nám byl již zaslán. Tato registrace byla nezbytně nutná, protože pokud budou kamery hlídat garážová stání, budou se záznamy z kamer ukládat pro případ vyšetřování krádeže. Chápu že Vám to připadá jako přes kopírák, nicméně tak to skutečně je a ono takový projekt kompletního zabezpečení domu je taky pěkně finančně nákladný, tedy má výbor samozřejmě snahu vybrat projekt co nejefektivnější za co možná nejnižší cenu a proto se neustále nabídky vrací s připomínkami že chceme slevu na tohle, na tamto a celkovou slevu. Domnívám se, že konkrétně pan Voříšek se v tom docela šťourá, aby bylo vybráno co nejvhodnější řešení a já jsem tomu ráda, protože jako jeden z vlastníků mám zájem na dobrém zabezpečení, ale také na tom aby se neplýtvalo peneži, což doufám ocení i další vlastníci, je to přece v zájmu nás všech.

 11. Netopejl

  k dotazu na pana Halíka. Pan Halík již dávno není zaměstnancem Vcesu ani Projektu Harfa a reklamace nám nezamíl on, nýbrž někdo kdo to má na Projektu Harfa na starosti. Výbor dostal dopis o vyjádření k reklamacím, emaily jsme tento mezi sebou připomínkovali a pan Halík odeslal na základě našich připomínek odpověď, kde minimálně ve 3 stěžejních bodech silně nesouhlasíme že je reklamace vyřešena či odmítnuta, takže se jede tuším že asi už 6té kolo a snažíme se vyboxovat pro dům nějaké uspokojivé řešení. Bohužel v některých bodech se zvažuje i žaloba na neuznanou reklamaci. To se ale ještě konzultuje s právní poradnou, protože náklady na soudní řízení tohoto rozsahu jsou opravdu veliké. Pan Valenčík zajistil soudního znalce kterého chceme pozvat na konzultaci aby nám řekl, co je vyhratelné a kde neuspějeme, abychom se nepustili do soudního jednání které bychom jako SVJ prohráli a akorát by to stálo velké peníze.
  Jinak z mého pohledu jako člena výboru – vždycky se musím smát, protože o panu Halíkovi třeba měsíc nevím, pak je schůze a on na nás vybalí třeba 5 vyřízených věcí o kterých jsme ani nevěděli, 4 rozjednané a plus nějaké info co zjistil někde od někoho uplně bokem apodobně.
  Nechci za p. Halíka nějak orodovat, ale myslím si, že v oblasti SVJ má takové vědomosti, které bychom my ostatní museli těžce studovat ze zákonů, ze zkušeností jiných SVJ a po všech možných kamarádech a lidech co by nám mohli poradit jak se co dělá. Osobně si neumím představit, kdyby byl odvolán co by následovalo, trochu se bojím že obrovský zmatek co je potřeba jak se co dělá a podobně.Už několikrát se stalo že jsem třeba na výboru něco navrhla nevědíc jak to je podle zákona a pan Halík mi to odmítl že to nejde protože…a řekl mi třeba 5 důvodů proč to nejde tak jak si myslím a musí se to udělat jinak. Myslím že nám několikrát ušetřil velké problémy co se týká provedení některých věcí, které by pak třeba nebyly podle nějakých norem nebo zákonů. Za nikoho neoroduju,ale já bych si ho nechala, protože to co on už dávno ví my bychom těžce dohledávali a zjišťovali.

 12. Jaroslav

  Pracuji ve spolecnosti, kde jsou vyberova rizeni dennim chlebem. Kdyby trvala tak dlouho a menili bychom v nich podminky tak casto jak to dle toho co se tady docitam dela SVJ, to by nas nasi akcionari nejspis hnali… :)

 13. Netopejl

  Tomu rozumím pane Jaroslave, nicméně vy jste v té společnosti zaměstnán, my ve výboru děláme činnost ve volném čase, protože mimo jiné máme každý také svoji práci to zaprvé. Za druhé: pokud dostaneme cenovou nabídku od 3 různých dodavatelů abychom je provnali a všechny se vrací 2x na předělání s poznámkou že žádáme nižší cenu popřípadě slevu nebo jinou výhodu, pak se musí počkat než nám to pošlou naceněno zpě a ne jednou, ale 2x a od všech 3 dodavatelů. Doufám že není přitěžující okolností to, že se snažíme pro SVJ srazit ceny co nejníž? Nabo to je také špatně? Pokud by bylo jen o to sehnat někoho kdo udělá nějakou práci stačí zvednou telefon a vzít cenu jaká je od prvního kdo mi řekne že to udělá, ale to by nás lidé asi taky hnali kdybychom brali co nám kdo předhodí bez toho, aniž bychom měli snahu získat pro nás výhodnou cenu ????

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *