Kabelová televize?

Ano, máme šanci, že by náš dům mohl být připojen na kabelovou televizi. Jsem v jednání s firmou, která náš dům dokáže připojit na kabelovku – a vypadá to na velmi rozumné ceny.

Takže nejdřív výhody:
– televizní programy v digitální kvalitě (některé i HD)
– internet od 15Mbit/s (více než stávající připojení od ETT)
– technologii pro připojení jsou schopni celou zainvestovat, pokud bude zájem od dostatečného množství lidí (viz. níže)

Jsou tu ale i podmínky:
– potřebují přístup na střechu pro instalaci zařízení (tehnologie pro profesionální spoje). To by snad neměl být problém, když jsme tam už pustili společnost WIA, která z naší střechy připojuje klienty i v jiných domech (Na Harfě 3, 8, 10).
– je potřeba, aby službu objednalo alespoň 20 lidí
– pro TV programy je potřeba set top box v každé domácnosti (buď koupit za cca 4.000 Kč nebo za 1Kč při smlouvě na 2 roky)

V té základní variantě (20 připojených) se bavíme o cca 15-20 programech (které nelze přijímat běžnou TV). Pokud by byl zájem větší (od cca 50 připojených bytů), nabídka by se mohla rozšířit o dalších 15-30 kanálů. Je to otázka kapacity použité technologie, která by se musela vyměnit za dražší, aby se tam všech 50 programů vešlo. Celkem mají licence na 400 programů, ze kterých se vybere oněch 20 (případně 50) programů. Mám přislíbeno, že bychom mohli mít vliv na skladbu vybraných programů ;-)

Příští týden mám domluvenu schůzku, na které bychom se měli bavit o cenových programech a konkrétním seznamu nabízených kanálů. Předběžně to vypadá na 299,- za internet 15 Mbps, 349,- za internet + TV (programy levné licence), 399,- internet + TV (všechny kanály).

Jakmile budu mít další informace, najdete je zde na www.naharfe.cz. Až bude vše vyjasněno, obešlu všechny byty dopisem. Pak už bude záležet na tom, kolik bytů se přihlásí a zda SVJ povolí anténu na střeše.

Tak co myslíte, najde se dostatečný počet zájemců?

17 komentářů u „Kabelová televize?

 1. Anonymous

  Doufám, že najde… I když to spousta lidí vzdala a pořídila si vlastní satelit. Také díky nepružnosti SVJ.

 2. -vv-

  Nevím, jestli SVJ, ale s kabelovkou se jednalo (tuším s UPC). Výsledek byl, že by se muselo rozkopat půl ulice, aby sem mohli přivést z Českomoravské kabel. Znamenalo by to jednat se všemi majiteli dotčených pozemnků a financovat bychom to museli my :-( Do toho nikdo nešel.
  To spíš padá na developera, že sem nenechal položit kabel nikoho jinýho kromě ETT…

 3. Jaroslav

  Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Od pana Halíka nemůžeme očekávat, že za nás bude kopat (prosím nebrat doslovně :) SVJ se také nikterak nepředvedlo. Od hlasité defenestrace původního vedení jsme se žádné výrazné změny nedočkali. Když přehlédnu nepřehlédnutelná světla ovládaná detektory pohybu. Kdo z nás by chtěl mít doma kabely vedené v lištách?

 4. Martin

  Je nutný set-top-box ve všech případech, tj. i v případě, že máme DVB-T tuner v televizi? Děkuji.

 5. -vv-

  Ano, set-top-box (STB) je nutny. Mimochodem, ma ho napr. i UPC. Je to tim, ze kabelovky distribuuji signal jinym zpusobem, nez vysila klasicky multiplex (DVB-T) a signal se musi prevest do formatu, ktery umi televize prehrat.

  Jedinou moznosti by bylo koupit nekolik „centralnich“ STB na strechu a vystupy z techto STB namodulovat do stavajiciho televizniho rozvodu. Pak bychom meli vsichni na bezne televizi programy navic – podle toho, kolik STB by se na strechu koupilo. Znamenalo by to ale celkove investice z pokladny SVJ (STB, multiplex modulator, mesicni poplatek), se kterymi by museli souhlasit vlastnici. Na druhou stranu by celkove naklady byly pravdepodobne nizsi, nez kdyz si to koupi kazdy sam. Ale neverim, ze se na tom cely dum shodne.

 6. Anonymous

  Nevim to na 100%, ale myslim, ze pokud je televizor vybaven DVB-S tunerem, tak pak neni setobox nutny. Zjistite ze specifikace sveho televizoru

  Michal Pajer

 7. -vv-

  Bohuzel, na DVB-S by sem musel byt priveden kabel s multiplexem nebo koupit „televizni ustrednu“ a posilat to po stavajicich TV rozvodech. To prvni je temer nemozne, to druhe nakladne (nejen na pocatecni investici, ale i mj ptoto, ze tak jak je tu udelan rozvod by se to muselo pustit vsem a platit mesicni licenci za vsechny byty). Mam nejake dalsi technicke info a snad budu mit zitra i cenovou nabidku, tak to sem hned dam jako dalsi clanek.

 8. Anonymous

  Vážený anonyme „Doufám, že najde… I když to spousta lidí vzdala a pořídila si vlastní satelit. Také díky nepružnosti SVJ.“

  Kabelová televize sem přivést šla pouze za předpokladu,že bychom si jako SVJ zaplatili rozkopání ulice Na Harfě, dvoru v areálu domu a v případě, že bychom ETT byli ochotni platit za pronájem kabelů které tu již jsou. V takovém případě bychom měli nejdražší kabelovku ve střední Evropě. Pokud byste o takovou kabelovku měl zájem a sehnal byste dostatečné množství odběratelů kabelovky, alespoň 50 lidí kteří by si to vše zaplatili není problém !!!

  Když se podívám na balkony v domě, skoro každý třetí byt má vlastní satelit, tedy nepředpokládám, že by tolik zájemců bylo a pokud ano obávám se velice, že cenu na kterou by taková operace vyšla nebude nikdo z nich ochoten zaplatit.

  Když výbor na shromáždění navrhl jeden centrální velký satelit na střechu domu, vlastníci toto neodsouhlasili, tedy na tom to skončilo.

  Osobně jsem s partnerem jednala s UPC, měla jsem tu celkem 3x schůzku s lidmi od UPC – pakaždé jiná osoba, všichni 3 mi nezávisle na sobě potvrdili výše uvedené, tedy jsme dále neusilovali o zavedení kabelovky a koupili si také satelit. .

  Lenka Sjatkovská

 9. Jaroslav

  Děkuji paní Lenko za příspěvek.
  Bohužel já satelit mít nemohu. Uvítal bych také rychlý a kvalitní internet. Internet od ETT je v pohodě, ale ta cena se mi vzhledem k nabídce konkurence nelíbí.
  Alternativa pana Voborníka mne hodně zaujala a je to zatím to nejlepší o čem jsme zde kdy diskutovali.

 10. -vv-

  Lenko omlouvám se, ale odebral jsem reklamu. Nebudu na stránkách, které platím podporovat byznys někoho jiného. Cena 600 Kč, nemožnost vlastní veřejné IP mi také nepřipadá „ideální“. Koneckonců, kdo chtěl, už si to zařídil.

  Původní příspěvek:

  Netopejl řekl(a)…
  Pokud máte zájem o internet poměrně hodně lidí v domě využívá optické vlákno které jsem si tu pro barák vydupala…

  Lenka

 11. -vv-

  Ano, sleduju tím svůj zcela konkrétní cíl a chci pro něj získat co nejvíce lidí s podobným zájmem – totiž možnost sledovat TV programy, které se tu zatím nikomu nepodařilo (technicky, finančně) prosadit. Opravdu se mi nelíbí, že tu pod touto informací propaguješ jiný podnikatelský subjekt, který je tu už dlouho, všichni o něm již vědí a podle mne nepřináší nic nového. Pokud o něj bude mít někdo zájem – kontakt na sebe jsi tu už uvedla – tak se jistě ozve.

 12. Jaroslav

  Děkuji za Vaše úsilí, které vyvíjíte pane Voborníku. Preferuji Vaši variantu, která se mi jeví zajímavější. O optickém vláknu tady historicky proběhlo dostatečné množství informací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *