SVJ, nedělej nám bordel v domě!

Pane (nebo paní?) SVJ podepsaný pod tímto vzkazem:

Klikněte pro plnou velikost

Takže pane SVJ,

nelepte nám vaše papírky na dveře, stěny a do výtahů. Členové výboru SVJ nám zařídili krásnou nástěnku, kde už máme domovní řád, informační dopis i důležitá telefonní čísla. Bohužel, chybí tam zápisy ze schůzí výboru SVJ, takže tam je místo na vaše papírky.

Také bych chtěl požádat pane SVJ, abyste nám nevyhrožoval nějakým evidováním našich automobilů. Dobu, kdy uliční výbor evidoval a trestal neposlušné občany, máme za sebou. Jak už někdo trefně poznamenal na jiný váš papírek, na základě čeho chcete uplatňovat u držitele stání ty vaše vícenáklady?

Děkuji
Václav Voborník

PS: A příště se prosím podepište, ať vám můžu odpovědět přímo.

19 komentářů u „SVJ, nedělej nám bordel v domě!

 1. Anonymous

  To je přesný! Aby dávali na nástěnku zápisy ze schůzí na to nemaj čas. Ale na buzer vzkazy najednou mají čas polepit celej barák. Kam mám ty auta asi tak ve všední den přeparkovat? To už tam zapoměli napsat. Proč to nečistí o výkendu, jako v jiných domech v okolí? Asi je potřeba jim důrazně nazančit že tam sedí díky nám a že je taky platíme. Trochu míň arogance a trochu víc informací by neškodilo!

 2. Anonymous

  a mimochodem vybor nemuze platne nic svolat, protoze jim skoncilo funkcni obdobi. jakekoliv jednani i volba budou neplatne. uz si to od nich nenecham lobit takhle s nami zametat. napadnu to u soudu.

 3. Anonymous

  Václave, zápisy ze schůze se na nástěnku umisťovat nebudou z toho důvodu, že jsou určeny prouze pro vlastníky, nikoliv pro všechny osoby, které jdou do domu na návštěvu nebo do firem ani pro nájemníky. Na web na Harfě se je Radim snažil umístit několikrát, bohužel technicky se mu to nepodařilo, protože to prostě nešlo i přesto že Radim má povolení do důležitých dokumentů zasahovat.
  Důležitá oznámení typu vykliďte garáže bude úklid se musí umístit na taková místa kde to lidé čtou – např výtah a vstupní dveře do domu. Po minulých zkušenostech vlastníci nebyli schopni garáže pro úklid uvolnit a minimálně 30% vozů zůstalo v garáži a bránilo v úklidu. Jak je to s evidencí vozů a účtování vícenákladů nevím, nicméně uznej, že pokud lidé nejsou schopni uvolnit garáže, tak nebude možné úklid udělat pořádně a jediné k čemu to povede, že se opět sesype kritika na hlavu výboru že nebyl schopen zajistit pořádný úklid a abychom chtěli slevu. Slevu ti úklidovka neudělá v případě, že jim nebyl zajištěn řádný přístup na místo které mělo být uklizeno. Lenka

 4. -vv-

  Lenko, já tomu rozumím. Doufám, že také cítíš lehký sarkasmus v celém tomto článku :) Ale nemyslím si, že když se polepí barák nepodepsanými papíry s výhružkami, tak že to něčemu pomůže. Podle mne, a už jsem ti to říkal včera, je tu zásadní nedostatek v informovanosti. Kdyby na tom papírku byly uvedeny důvody, které jsi tu právě vyjmenovala, účinnost takového oznámení by se jistě nesnížila. Lidi fakt nevidí do toho, co se na schůzích „peče“ a pokud dostanou jen část informací, zbytek si domyslí (a nemusí to třeba odpovídat pravdě). Toť můj názor.

 5. -vv-

  Pro Anonyma z 14:24:
  Funkční období člena výboru jsou podle stanov 3 roky. Podle výpisu z rejstříku vzniklo členství ve výboru:
  předseda: 6.prosince 2007
  1. místopředseda: 20.června 2008
  2. místopředseda: 20.června 2008 (již odstoupil)
  členové: 20.června 2008 a 1.prosince 2008 (již odstoupila)

  A to tam nejsou zapsány zmeny z 3. shromáždění 2009. Takže minimálně 4 členové jsou stále platnými členy.

  Chápu naštvanost z neinformování, ale před podobnými výkřiky je dobré se podívat na skutečný stav věcí. Stanovy i rejstřík jsou veřejně dostupné na internetu.

 6. Anonymous

  Paní Lenko, myslela jsem, že schůze výboru SVJ nejsou uzavřené a tajné, proč by tedy měl bý zápis z nich?
  Jsem si jista, že se určitě nemusíme obávat návalu cizích lidí, kteří se hrnou k nástěnce – nedovedu si představit, co by si asi tak návštěvy mohly v zápisu přečíst tajného…

 7. Netopejl

  Naopak, zápisy ze schůze nejsou vůbec tajné, byly umístěny na webu, ty které chyběly nebylo možno z technických důvodů vložit. Přístp do vkládání dokumentů do důležitých dokumentů jako jsou stanovy, smlouvy a zápisy má jen několik lidí, pan Voborník a Radim Valenčík, který je také členem výboru. Bohužel se mu nedařilo je na web propasírovat, tak na webu umístil výzvu, koho to zajímá a chce si je přečíst, že mu mají napsat na mail, že je přepošle. Nyní na tomto novém webu asi může vkládat jen Vašek Voborník (jsem tu dnes poprvé od změny) tedy si nejsem jista kdo další to může vkládat. Zveřejnila jsem na této nové verzi webu svůj kontakt, není problém mi napsat mail také mám zápisy k dispozici, konkrétně zápisy 20-32 , potože zápisy dělám já a tedy všechny od začátku mého působení ve výboru mám k dispozici. Pokud kdokoliv bude mít zájem a nebo něco potřebovat viz níže

 8. Netopejl

  KONTAKT
  vážení uživatelé tohoto webu, pročetla jsem si příspěvky které zde jsou a v návaznosti na tyto vám zde dávám svůj kontakt k dispozici pro případ, že by někdo z vás měl nějaké dotazy k činnosti výboru a nebo k řešení nějakého problému:
  onlyyours@centrum.cz -toto je můj soukromý email na který chodím téměř denně, jen o víkendech na něm moc nebývám když nejsem doma, nicméně na emaily vám ráda odpovím.
  telefon 603547046 10 – 19 hodin, nelekejte se, ozvu se vám jako „úvěrová kancelář“ tento mobil mám každý pracovní den na uchu, někdy bývá obsazený tak to zkoušejte.

 9. Anonymous

  Reagovala jsem na Vaši větu

  „zápisy ze schůze se na nástěnku umisťovat nebudou z toho důvodu, že jsou určeny prouze pro vlastníky, nikoliv pro všechny osoby“

  ale i tak děkuji.

 10. Anonymous

  Zdravím všechny,

  mám jednu poznámku k úklidu. Naše patro dopadlo dobře a uklizeno je, ale jedno z málo aut, které nevyprkovalo patřilo VČESU.

  tomáš

 11. Jana

  Při úklidu garáží si neodvezl vozík na svou ranč
  pan Sakala a Vces neodklidil zátarasy. Děte se vycpat, dělat nám v garážích skladiště. Kdopak
  má dozor nad garážema? Snad nám doplatí roční skladné.Já jsem si zakoupila parkovací místo a měsíčně platím poplatky.Pokud se nad uvedené skla-
  diště nechá nainstalovat cedule s nápisem zakazujícím skladovat různý materiál pod pokutou, určitě si to mnozí rozmyslí.Pokud si na to místo někdo zaparkuje-né na stálo, rozhodně to bude lepší a nemusí to být nikomu líto,nežli ohrožovat bezpečnost před domem. Rozhodně je nutné volat policii neustále, pokud před domem někdo stojí, jezdí sem! Málem jsme platili.A ten Francouz by měl zaplatit 60 EURO.
  Tak se ve Francii platí, když se nesprávne zaparkuje.

 12. Anonymous

  Dobrý den, nevím, jestli to píši na vhodné místo, rád bych upozornil, že nad parkovacími místy číslo 13 + 14 ve spodních garážích nesvítí zářivky. Nevím, kam bych toto měl nahlásit, zkouším tedy zde.
  Děkuji Jarolímek

 13. Zeleň nad garážemi

  Dobrý den,

  myslím, že mohu mluvit za všechny obyvatele domu – pohled na zarostlý prostor nad garážemi moc určitě žádnému oku nelahodí….ani obyvatelům z přilehlých teras, ani z balkónů. Proč to některý rok lze a prostor je opečován během velmi krátké doby a poté zase další roky ne? V loni to byl opravdu pěkný pohled na „upravený parčík“ – letos je to zase jen samý plevel. Škoda!!! Sjedná se náprava?

  Jana Miková

  1. admin Autor příspěvku

   Bohuzel, dost dobre se pocasi neda planovat, ale stejne jako loni je i letos objednano vypleni.
   Vobornik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *