Teplá voda

Jistě jste si všimli. Poslední dobou se stává, že teplá voda ve večerních hodinách není úplně tak teplá, jak bychom si představovali. Bohužel to vypadá na větší problém, než v minulosti spadlé jističe…

Naše situace je taková, že během zimní sezony dodávku tepla zajišťuje teplárna. Mimo topnou sezonu (a ta ještě nezačala) zajišťují ohřev TUV vlastní bojlery, které máme instalovány v domě.

Problém, který nyní řešíme ale evidentně není na bojlerech. Bojlery dodávají teplou vodu ohřátou na 60°C, což je naprosto v pořádku, ale do bytů už se dostává značně ochlazená – včera i pod 30°C. Na vyřešení situace spolupracuje i specializovaná firma (Gaseco), která ani po opětovné kontrole nenašla žádný zřejmý problém na bojlerech nebo na hlavních rozvodech.

Včera se uskutečnila schůzka za účasti firem ETT, Gaseco, Angels Group, revizního technika elektro – pana Šmída a členů výboru SVJ. Kromě dalších kontrol a naplánované kompletní revize bojlerů (po přepnutí na zimní režim) je možné, že bude potřeba provést tlakové zkoušky, zda nedošlo někde k zásahu do rozvodu – například přehození teplé a studené „trubky“ při rekonstrukci bytu/koupelny. V tom případě by byla nutná odstávka, o které by výbor SVJ včas dopředu informoval.

9 komentářů u „Teplá voda

  1. Anonymous

    no jen aby se to stihlo a zima nás nepřekvapila se staženýma kalhotama – mám tím na mysli nepřipravené .-)

  2. -vv-

    Naopak, dneska je voda úplně vařící – bojlery byly odpojeny a ohřev přepojen na teplárnu. V jakém vchodě/patře máte problémy?

  3. Krausovi

    Dobrý den, situace s teplou vodou se opět opakuje, jakož i každý rok. Bez jakéhokoli varování nebo upozornění opět neteče teplá voda – netekla včera, neteče dnes. Bude se někdo systematicky zabývat s tímto problémem? Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *